DEN HAAG - Bijna 1 op de 5 gemeenten is de OZB woningeigenaren in vijf jaar tijd meer gestegen dan wettelijk is toegestaan. Dat melde RTL nieuws maandag op basis van een onderzoek van Vereniging Eigen huis.

Van de 408 gemeenten die op 1 november zijn beoordeeld, doen 248 gemeenten het goed en 80 naar behoren. Maar 71 gemeenten krijgen het oordeel 'kan verbeterd worden' en bij 9 gemeenten moet de uitvoering 'dringend verbeterd worden'. In die laatste categorie vallen gemeenten als Harlingen, Oss, Uden en Veghel. De 80 gemeenten in de laatste twee categorieën komen onder verscherpt toezicht te staan van de Waarderingskamer, die toezicht houdt op de uitvoering van de WOZ. Het kabinet streeft ernaar dat ten minste 90 procent van de gemeenten het oordeel goed of naar behoren krijgen. Op 1 november lag dat percentage nipt boven de 80 procent. Ook meer informatie over de WOZ waarde in Lingewaard, Leerdam, Lisse, Leeuwarden, Littenseradiel en de rest van Nederland.

klantenvertellen logo

3.378+ reviews

Klanten geven ons een 8.7

10

17 jan. 2026

Uitstekend afgehandeld!

Ik ben zeer tevreden over de dienstverlening van Bezwaarmaker.nl met betrekking tot de verlaging van mijn WOZ-waarde. Het gehele traject verliep efficiënt, transparant en zonder complicaties. De communicatie was duidelijk en ik werd voortdurend adequaat geïnformeerd over de voortgang. Dankzij de inzet van Bezwaarmaker.nl is mijn WOZ-waarde succesvol aangepast, wat direct financieel voordeel heeft opgeleverd. Ik kan dit bedrijf aanbevelen aan iedereen die overweegt bezwaar te maken tegen zijn of haar WOZ-beschikking. Door een recente wetswijziging is het telefonische klantcontact beëindigd, aangezien dit samenhing met een reductie van de kostenvergoeding met 75%. Als gevolg hiervan zijn de communicatiemogelijkheden gewijzigd. Mijn dank gaat uit naar Bezwaarmaker.nl voor hun inspanningen.

Alex Aanbevelen? Ja

10

21 jan. 2026

Heel gemakkelijk

Gemakkelijk aan te vragen en documenten aan te leveren, goede resultaten.

J.M. Aanbevelen? Ja

9

14 jan. 2026

Zeer positief

Ze hebben weten te realiseren dat mijn WOZ waarde is gedaald. Verder wordt er snel, adequaat vriendelijk gereageerd op vragen (zij het per mail, telefonisch niet mogelijk). Dus top wat mij betreft!

H.J. Aanbevelen? Ja

10

17 jan. 2026

Goede service

Bezwaarmakers levert prima service.

C.J. Aanbevelen? Ja

10

17 jan. 2026

positief resultaat behaald

Eenvoudige procedure en je wordt goed op de hoogte gehouden van de gang van zaken. Onze WOZ werd met een behoorlijk bedrag verlaagd door de tussenkomst van Bezwaarmaker.nl

F. Aanbevelen? Ja

Je hebt ons gezien bij